O kapele

Pětičlenná (původně šestičlenná) kapela z Jihočeského kraje zahájila svou kapelní kariéru na konci roku 2021. A samozřejmě kde jinde, než v obýváku. Ten posloužil i jako prostor pro „domácí-obývákové“ nahrání první společné skladby – bluegrassové koledy, která měla poměrně velký ohlas. Během 14 dnů ji vidělo a slyšelo přes 1000 lidí.

Obývák v názvu kapely už zůstal, určitě ale není jediným místem, kde můžete kapelu slyšet. Za sebou má kapela vystoupení na větších i menších pódiích (např. na Portě v ČB, na Jamboree ve Strakonicích, na plzeňském festivalu Na Ulici, na Okolo Třeboně…), nahrávání demo singlů ve studiu „domácím-obývákovém“ i profesionálním (AV servis) a první autorské CD (opět ze studia AV servis Vyšší Brod – 2024).

Hudební mozek kapely a autor několika skladeb je kytarista Luboš Maškara Barchini, který několik let působil v kapele Sem Tam. Další písně má na svědomí zpěvačka Kristýna Barchini. Ve skladbách mají své velmi důležité místo vokály, které při nácviku pečlivě poslouchá Jan Pelech. Zpěvák, houslista a mandolinista v jedné osobě, profesí sbormistr ze Sušice. Výrazný zvuk dodává kapele banjista Lukáš Šebesta, využívaje banja „open“ i „neopen“, „picking“ i „hammering“. Původně z Plzně, v současnosti také Jihočech. To vše podtrhuje kontrabas v rukách Karla Kačera, který působil například v kapele Bonsai č.3.

Repertoár je složen převážně z vlastních písní, nechybí ale ani melodie amerických písničkářů, které byly většinově opatřeny českým textem.