O kapele

Pětičlenná (původně šestičlenná) kapela z Jihočeského kraje zahájila svou kapelní kariéru na konci roku 2021. A samozřejmě kde jinde, než v obýváku. Ten posloužil i jako prostor pro „domácí-obývákové“ nahrání první společné skladby – bluegrassové koledy, která měla poměrně velký ohlas. Během 14 dnů ji vidělo a slyšelo přes 1000 lidí.

Obývák v názvu kapely už zůstal, určitě ale není jediným místem, kde můžete kapelu slyšet. Za sebou má kapela několik vystoupení (např. na Portě, na plzeňském festivalu Na Ulici, na festivalu Pod Kaštany pod Kletí…) či nahrávání demo singlů ve studiu „domácím-obývákovém“ i profesionálním.

Hudební mozek kapely a autor několika skladeb je kytarista Luboš Maškara Barchini, který několik let působil v kapele Sem Tam. Další písně má na svědomí zpěvačka Kristýna Barchini. Ve skladbách mají své velmi důležité místo vokály, které při nácviku pečlivě poslouchá Jan Pelech. Zpěvák, houslista a mandolinista v jedné osobě, profesí sbormistr ze Sušice. Výrazný zvuk dodává kapele banjista Lukáš Šebesta, využívaje banja „open“ i „neopen“, „picking“ i „hammering“. Původně z Plzně, v současnosti také Jihočech. To vše podtrhuje kontrabas v rukách Karla Kačera, který působil například v kapele Bonsai č.3.

Repertoár je složen převážně z vlastních písní, nechybí ale ani melodie amerických písničkářů, které byly většinově opatřeny českým textem.